wtorek, stycznia 17

Sezamie, otwórz się!

Nowość
Uwaga! Projekt został zamknięty (mamy nadzieję, że tymczasowo). Jeżeli usłyszycie coś na ten temat zapraszamy do kontaktu i jednocześnie obiecujemy to samo z naszej strony :) Więcej informacji znajdziecie na samej stronie - accounts.google.com/sesame.

via +Marek Grochocki

Podczas Google Basics 3 przedstawiliśmy m.in. dodatkowe zabezpieczenie jakim jest Weryfikacja Dwuetapowa, dzięki której możemy zalogować na np. publicznym komputerze bez problemu utraty hasła - po wpisaniu go otrzymywaliśmy dodatkowo kod potwierdzający wymagany do zalogowania się.

Wczoraj Marek podesłał nam coś o wiele lepszego, co również wymaga użycia zweryfikowanego telefonu (a przynajmniej takiego, na którego przeglądarce jesteśmy zalogowaniu na nasze konto Google). Projekt nazywa się Sesame i został wydany przez Google, chociaż nie jest oficjalnie wspierany (Google Security Team już pracuje nad czymś lepszym). Całość zamyka się w 3 bardzo prostych krokach:
  1. wejście na accounts.google.com/sesame na urządzeniu, na którym chcemy się zalogować - może być to również inny telefon,
  2. accounts.google.com/sesame
  3. zeskanowanie wygenerowanego kodu skanerem na naszym telefonie (na którym jesteśmy zalogowani na nasze konto Google) - polecamy do tego Google Goggles,
  4. 2. Zeskanowanie kodu
  5. wybranie czy chcemy udać się do Gmaila czy iGoogle jako pierwszej strony.
3. Wybór strony
I koniec! Po dokonaniu wyboru strona na komputerze sama się przeładuje zabierając nas do wybranej opcji. Musicie przyznać, że jest to szybszy sposób na weryfikację niż wydawałoby się mozolne wpisywanie loginu, hasła i ewentualnie kodu potwierdzającego, prawda?
Pamiętajcie jednak, że skoro jest możliwość tak bezpośredniego zalogowania się korzystając z Waszego telefonu to on również musi być bardzo dobrze zabezpieczony.
Zabezpieczenie symbolem
w telefonach z systemem  Android


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz